20-22 maja 2011 roku
- odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi stronami internetowymi:

20-22 maja 2011 roku - biwak we Lwowie z okazji obchodów 100 rocznicy wydania pierwszego rozkazu przez Andrzeja Małkowskiego.

files/100lecie/lwow100_winieta.jpg

6 czerwca 2011 roku - harcerskie tradycje oręża polskiego w zbiorach Muzeum Harcerstwa - konferencja popularno - naukowa w Centralnej Bibliotece Wojskowej - 10-lecie Muzeum Harcerstwa.

12 - 17 lipca 2011 roku - XL Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki - największe cykliczne przedsięwzięcie wychowawcze związane z tradycjami rycerstwa polskiego, w którym niezmiennie od kilkudziesięciu lat uczestniczy 2500 harcerek i harcerzy. Blisko 200 środowisk z całej Polski przez 11 miesięcy przygotowuje się do zlotu, będąc strażnikami pamięci o Wielkim Zwycięstwie.

files/100lecie/Logo Zlotu (2).png

27 lipca - 7 sierpnia 2011 roku - 22 Światowe Jamboree Skautowe w Rinkaby (Szwecja).

Jamboree to nazwa zlotu skautowego - swoistych olimpijskich igrzysk, festiwalu kultur, młodzieżowego Expo,  imprezy odbywającej się co 4 lata w okresie wakacji. Już 22. taki zlot odbędzie się w terminie od 27 lipca do 7 sierpnia 2011 roku, na równinie nieopodal miasta Kristianstad w Skanii - południowej części Szwecji. Udział w nim weźmie około 38 000 młodych ludzi, z prawie wszystkich krajów świata, w tym ponad 600 z Polski. Światowe Jamboree Skautowe jest niesamowitą przygodą dla harcerek i harcerzy, pozwala kształtować ich postawę w duchu międzynarodowego dialogu oraz współpracy; służy budowaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami z innych krajów.

files/100lecie/logo_polskie.jpg

17-21 sierpnia 2011 roku - Zlot Kadry ZHP w Pekozie n/j Pluszne k. Olsztynka.

files/100lecie/zlot_baner_do_netu.jpeg

3 - 4 września 2011 - 50- lecie s/y "Zawisza Czarny" flagowego jachtu ZHP, zarazem największego na świecie żaglowca pływającego pod skautową banderą. W ramach obchodów 50-lecia "Zawisza Czarny" weźmie udział w licznych wydarzeniach: m.in. w morskiej ceremonii przekazania Polsce Prezydencji w Szczecinie, a także w harcerskiej wyprawie na 22 Jamboree Skautowe do Szwecji. Do udziału w tych przedsięwzięciach zaprosić chcemy także harcerzy z innych polskich organizacji.

Listopad - Grudzień 2011 - wystawa poświęcona dh hm. Ryszardowi Kaczorowskiemu ostatniemu Prezydentowi RP na wychodźstwie - Zamek Królewski w Warszawie. Wystawa przygotowywana jest przez Muzeum Harcerstwa wspólnie  z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i Instytutem im. Ryszarda Kaczorowskiego.

Grudzień 2011
-Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerski Las

Intencją władz Związku Harcerstwa Polskiego jest zakupienie kilku hektarów ziemi, na której zostanie zasadzony las. W akcji sadzenia lasu będą mogły wziąć udział wszystkie środowiska harcerskie. Pragniemy, aby w kolejnych latach w młodym lesie powstała nowa harcerska baza obozowa.